MDKK

Zgodnie z planem 3 lutego 2012 roku o godzinie 17.01 odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Głównym tematem była powieść Neila Gaimana „Chłopaki Anansiego”. Tradycyjnie klubowicze wystawili ocenę przeczytanej książce, w skali od 1 do 10 średnia wyniosła niemal 6 (dokładnie: 5,9). Uzasadnienia ocen były rozmaite.
 
Jeden z klubowiczów – miłośnik sag fantasy – stwierdził, że była ona za krótka, ponadto (jak przystało na zwolennika wielotomowych opowieści) narzekał na brak kontynuacji. Klubowiczka, która „nie lubi fantastyki” za sprawą Gaimana dała się przekonać do tego typu literatury. Części osób przypadło do gustu poczucie humoru amerykańskiego pisarza. Chwalono również jego pomysłowość oraz fakt, że pod koniec splatają się wszystkie wątki. Znaleźli się również i tacy czytelnicy, którzy uznali początek książki za nudny – co niestety stało się przyczyną jej odłożenia.

Przygotowany przez moderatorkę mini-quiz z nagrodami, który zaskoczył klubowiczów, bezwzględnie to ujawnił. Zwycięzcy, którzy poprawnie odpowiedzieli na większość pytań dotyczących historii przedstawionej w książce, otrzymali notesy oraz długopisy z logo DKK ufundowane przez Instytut Książki.
 
Kolejne spotkanie MDKK odbędzie się 9 marca 2012 r. Tematów do dyskusji dostarczy nam książka Barbary Ciwoniuk „Musisz to komuś powiedzieć”. Zapraszamy!

×