MDKK i wyśnione miejsca

Wszyscy żyjemy w dwóch światach, a czasami przebywamy w przestrzeni, gdzie odczuwamy zupełną wolność i wszystko może się zdarzyć…
 

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki spotkał się po raz kolejny w bibliotece (24.11.2017), tym razem rozmowy toczyły się wokół niezwykłej książki Brenny Yovanoff „Wyśnione miejsca”. W skali od 1 do 10 młodzież oceniła książkę na 7,7 pkt.
 

Z pozoru jest to książka obyczajowa opowiadająca o współczesnych nastolatkach. Jednak sposób w jaki autorka podeszła o tematu czyni książkę pozycją wyjątkową. W fabule przeplata się motyw snu – miejsca metafizycznego, w którym marzenia i emocje są prawdziwe, miejsca, które swą niezwykłością każe zakwestionować realność świata poza snem, w którym nikt tak naprawdę nie jest sobą. Główni bohaterowie na co dzień zakładają maski i żyją uwikłani w grę pełną pozorów i konwenansów, które wygrywają z ich prawdziwymi pragnieniami. Czy uda im się pokonać lęk, stanąć oko w oko z własnym strachem i zaprzestać ucieczki od samych siebie?

Kolejne spotkanie MDKK, podczas którego nadal zostaniemy w kręgu współczesnej amerykańskiej powieści obyczajowej, odbędzie się 22 grudnia (piątek) o godz. 17:00 w bibliotece w Szycach. Rozmawiać będziemy o zbiorze opowiadań „W śnieżną noc” autorstwa trójki najpoczytniejszych obecnie pisarzy młodzieżowych.

×