MDKK Start(er)

W piątek (28 października 2016 r.) odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem znaleźliśmy się w rzeczywistości, w której istnieją tylko nastolatkowie lub starcy. W rzeczywistości, w której ci drudzy mogą sobie kupić wszystko. Nawet druga młodość w ciele obcego nastolatka…
 
Taki przerażający świat, nowa rzeczywistość tuż po wojnie bakteriologicznej, wyłania się z książki Lisy Price „Starter”, o której rozmawiali gimnazjaliści. Średnia ocen w skali od 1 do 10 wyniosła 7,5 pkt.
 

Piątkowe spotkanie MDKK było niejako spotkaniem inauguracyjnym, ponieważ nieco zmienił się skład klubu. Część młodzieży, która ukończyła gimnazjum odeszła z klubu, przybyły nowe osoby z klas pierwszych. Część osób niezmiennie od kilku lat spędza w bibliotece jeden z piątkowych wieczorów. Tak czy inaczej, po raz kolejny młodzież licznie pojawiła się w bibliotece, co bardzo cieszy.
 
Zapraszamy na kolejne spotkanie MDKK już za niespełna miesiąc, w piątek 18 listopada o godz. 17:00. Rozmowy toczyć się będą wokół książki „19 razy Katherine” Johna Greena – kultowego współczesnego pisarza książek młodzieżowych.

×