MDKK i pieśń drozda

W piątek (02.02.2018 r.) młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki spotkała się po raz kolejny w bibliotece. Tym razem, aby rozmawiać Ameryce lat 30. Odkrywając różnice i podobieństwa tamtych czasów oraz współczesnego świata.
Głównym tematem spotkania i punktem wyjścia do dyskusji o trudnych i aktualnych tematach, jakimi są niesprawiedliwość uprzedzenia, dyskryminacja, uleganie stereotypom i ich powielanie była książka Harper Lee „Zabić drozda”.
Wydana w 1960 roku jest klasykiem literatury, otrzymała Nagrodę Pulitzera, a jej adaptacja filmowa stała się również klasykiem kina.
Młodzi ludzie rozmawiali o takich istotnych wartościach, jak wzajemne zaufanie, otwartość, chęć poznania i zrozumienia drugiego, szacunek, wrażliwość. Doskonałym przykładem takich postaw był jeden z bohaterów książki, która w opinii klubowiczów została oceniona na 6,5 pkt (w skali od 1 do 10)
Kolejne spotkanie odbędzie się 02 marca 2017 r. o godz. 17:00 w bibliotece. Rozmawiać będziemy o pełnej tajemnic książce „Książę mgły” Carlosa Ruiza Zafona.
Serdecznie zapraszamy

×