MDKK i John Green

Na kolejnym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (16 grudnia 2016 r.) zmierzono się z prozą kultowego, współczesnego amerykańskiego pisarza.
 
John Green jest znany ze swoich świetnych powieści z wyczuciem opisujących świat emocji i przeżyć współczesnych nastolatków.
Tym razem klubowicze rozmawiali o książęce „19 razy Katherine”, która obfituje w zabawne dialogi. Pomimo pozornej lekkości, wynikającej z zastosowanej formy literackiej, cechuje się wielowarstwowością. Powieść można zaliczyć również do nurtu tzw. powieści drogi, a bohaterowie na karatach książki odkrywają samych siebie i wartości, które stają się dla nich ważne. Lindsey, jedna z bohaterek powiedziała: „Jeżeli człowiek zachowuje się jak kameleon przez całe życie, w końcu nic co go dotyczy nie jest już prawdziwe”. To zdanie dało do myślenia młodym ludziom.
 
Powieść została oceniona na 9,1 (!). Jest to jedna z najwyższych ocen, jakie uzyskała do tej pory książka czytana na MDKK.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 20 stycznia 2017 r. (piątek) godz. 16:30. Rozmawiać będziemy o książce „Czerwona królowa” Victorii Aveyard, która została nagrodzona tytułem Książki Roku w kategorii fantastyka. Ciekawe, jak ocenią ją klubowicze… 🙂

×