MDKK i nocowanie w bibliotece

V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyła się w sobotę 5 października 2019 r. pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Wydarzenie to jest świętem bibliotek i czytania. W niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek – najbardziej otwartych i dostępnych dla wszystkich instytucji kultury, które mają szeroką ofertę, są miejscem wspólnych spotkań, łączą ludzi za sprawą literatury, kultury i edukacji. W całej Polsce tej nocy w bibliotekach czekały na czytelników specjalne wydarzenia.

 

Podobnie było w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi, która włączyła się w tę akcję po raz pierwszy! Zaproszona młodzież wzięła udział w warsztatach z zakresu zrozumienia interkulturowego, tożsamości i rozwiązywania konfliktów. W oparciu o komiksy i książki pokazaliśmy, jak szukać porozumienia z pozornie zupełnie odmiennymi ludźmi, i jak ważne jest to by znaleźć wspólny język. Rozmawialiśmy też o możliwościach kreacyjnych i funkcjach języka. Ponadto młodzież rozwijała swoją kreatywności podczas warsztatów plastycznych wykorzystujących technikę kolażu. Był też czas na zabawę z grami Dixit i Taboo.

Było to niecodzienne spotkanie MDKK – w trakcie Nocy rozmawialiśmy o książce “Cela 7” Kerry Drewery.

Ledwie starczyło nam nocy na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych działań! Na szczęście nie musieliśmy się nigdzie spieszyć, ponieważ Noc Bibliotek była w naszym przypadku połączona z nocowaniem w bibliotece, co okazało się dla młodzieży niezwykle atrakcyjne (przy okazji sprawdziliśmy – w bibliotece nie straszy).

Serdecznie dziękujemy Cukierni Stochalski w Wielkiej Wsi za pyszne ciasta, które zapewniły nam słodkie urozmaicenie wieczoru, nocy i poranka.

Następne spotkanie MDKK 22.11.2019 rozmawiać będziemy o książce “Przymierze trojga” Maxime Chattama. Zapraszamy!

×