MDKK i niepokój

Piątkowy wieczór (09 października 2015 r.) spędziliśmy w sennym, na pozór miasteczku, Perdido Beach. Życie toczyłoby się swoim leniwym torem, gdyby nie okazało się, że nagle wszyscy zniknęli…
 
Może nie tak do końca wszyscy, ponieważ zniknęły osoby, które skończyły 15 lat. Natomiast pozostali bohaterowie książki „Gone. Faza pierwsza: niepokój” Michela Granta musieli zmierzyć się z przerażającą rzeczywistością, w jakiej nagle się znaleźli. Ustalić reguły, poznać wrogów i przyjaciół, nauczyć się żyć w nowym świecie – bez dorosłych i bez poczucie bezpieczeństwa.
Powieść długo utrzymywała się na szczycie listy bestsellerów amerykańskiego New York Times’a. Doczekała się również kolejnych tomów kontynuacji. Gimnazjaliści z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki ocenili książkę na 7 pkt.

Następne spotkanie MDKK odbędzie się 20 listopada (piątek) 2015 r. o godz. 17:01 w bibliotece w Wielkiej Wsi. Pozostaniemy w nieco postapokaliptycznych klimatach: zapraszamy na dyskusje o książce Alexandry Bracken „Mroczne umysły”.

×