MDKK Gwiazd naszych wina?

Na piątkowym (21.11.2014r.) spotkaniu MDKK rozmawiano o bestsellerowej książce „Gwiazd naszych wina” oraz jej ekranizacji. Jak powszechnie wiadomo książka stała się w Ameryce tak popularna, że zaczęto prace nad jej adaptacja filmową. Zasłużyła na miano Książki Roku 2012 według wielu magazynów, m. In. „Time”, „The New York Times”, „Wall Street Journal”, “Booklist”.
 
Jest odważna i wnikliwa, a przy tym ironiczna. John Green nie bał się poruszyć ważnych i delikatnych tematów i nie popadł przy tym w banał. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to jeszcze jedna książka o miłości i jeszcze jedna książka o raku. Jednak jej siła tkwi w tym, że brak tu powierzchowności, a pojawiają się najważniejsze pytania dotyczące życia i śmierci, miłości ziemskiej i niebiańskiej, filozofia i fizjologia.

Film w reżyserii Josh’a Boone’a miał polską premierę 6 czerwca 2014 r. i zebrał równie pochlebne opinie, jak książka. Nie mniej jednak zapewniam Was – powieść jest o wiele, wiele lepsza!
Na piątkowym spotkaniu do grona stałych dyskutantów dołączyli nowi klubowicze. W skali od 1 do 10 „Gwiazd naszych wina” została oceniona na 8 pkt. Tym samym znalazła się w gronie najlepiej ocenianych książek w historii Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Wielkiej Wsi.
 
Kolejne spotkanie odbędzie się w przedświątecznej atmosferze, zapraszamy już 19 grudnia (piątek) o godz. 17:00.
Rozmowy będą toczyły się wokół książki „Przeżyć z wilkami” Mishy Defonseca’a
 
 

×