MDKK – od czytania nie ma wakacji!
Zasoby polskie

Dla młodzieży, która czytając lubi spędzać czas lato to idealna pora na nadrobienie zaległości książkowych spoza kanonu lektur. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki działa również przez wakacje – dając młodym ludziom możliwość wymiany poglądów na temat przeczytanej powieści. Tym razem spotkaliśmy się w poniedziałek (23.07.2012r.) tradycyjnie o godz. 17.01 w bibliotece w Wielkiej Wsi. Do omówienia była książka trudna, miejscami smutna, a jednocześnie intrygująca i wciągająca (niejeden klubowicz mówił, ze przeczytał ją w ciągu jednego dnia). Mowa tu o thillerze psychologicznym „Numery. Czas uciekać” Rachel Ward.
 
Autorka odeszła od cieszących się, wśród młodzieży, ogromną popularnością tematów związanych z tzw. paranormal romance. Nie mniej jednak odniosła sukces skupiając się na emocjach i charakterach głównych postaci, które są jak najbardziej realistyczne. Zostały przedstawione problemy nastolatków żyjących niemal na marginesie społeczeństwa. Pomocny w oddaniu tej rzeczywistości okazał się język, który miejscami stawał się potoczny zbliżając się do tego, jakim posługuje się tzw. trudna młodzież. Książka została oceniona bardzo wysoko (8 punktów na 10 możliwych), a dla części klubowiczów była najlepszą, jaka przeczytali do tej pory na DKK.

Następne spotkanie MDKK również wakacyjne odbędzie się w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 17.01. Dyskutować będziemy o książce „Zła Dziewczyna” Beaty Ostrowickiej. Zapraszamy do biblioteki głównej.

×