Grudniowe spotkanie DKK

W piątek 12 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w trakcie którego rozmawialiśmy o książce „Marek Grechuta we wspomnieniach żony”.
 
Z opowieści, którą snuje Danuta Grechuta wyłania się prawdziwy obraz krakowskiego artysty, pełen ciekawych anegdot związanych nie tylko ze światem artystycznym, ale także tych bardzo osobistych. Z zaangażowaniem opowiada o jego pierwszych krokach na estradzie, pasji pisania i miłości do wielkiej literatury oraz prywatnych zwyczajach Grechuty – jak choćby o jego upodobaniach kulinarnych. Książka doskonale przybliża czasy PRL-u, za pośrednictwem książki mamy możliwość wędrować po krakowskich ulicach – gdzie mieszkał i koncertował oraz poznać historię powstawania wielu sztandarowych utworów Marka Grechuty i Anawy, takich jak chociażby “Tango Anawa”, “Serce”, “Niepewność” czy “Nie dokazuj”. Niewątpliwie panie z klubu uznały książkę jako jedną z ważniejszych na naszym wykazie, ponieważ zupełnie inaczej będą teraz odbierać jego twórczość, którą pozostawił po sobie.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 30 stycznia 2015 (piątek) o godz. 17.00 w bibliotece głównej. Omawiać będziemy „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” – Marcina Mellera

×