DKK i magiczna podróż autostopem
Zasoby polskie

W piątkowy wieczór (27 marca) w bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie poświęcone zostało książce “Moja Afryka” Kingi Choszcz. Książka skłoniła nas do dyskusji na na wiele ciekawych tematów. Rozmawialiśmy nie tylko o podróżach, ale o marzeniach, które tak naprawdę można zrealizować jeśli się tego pragnie. I jak się okazuje, żeby zobaczyć kawałek świata i przeżyć przygodę życia wcale nie trzeba mnóstwa pieniędzy, planów i biur podróży czego dowiodła Kinga. Podróż po kontynencie afrykańskim była dokończeniem jej pięcioletniej podróży autostopem dookoła świata.
 
Odmienna i egzotyczna kultura zafascynowała nasze klubowiczki i zachęciła je do sięgnięcia po wcześniejszą książkę Kingi napisaną w duecie z Chopinem “Prowadził nas los”. Jednogłośnie stwierdziłyśmy, że nie każdy miałby odwagę, aby podróżować samotnie, na dodatek bez wiz. Zaskoczyło nas ogromne zaufanie do przypadkowo spotykanych osób, które jednak procentowało z wzajemnością. Mimo, że podróż Kingi już się zakończyła, my postanowiłyśmy wejść głębiej w afrykański świat i prześledzić (poprzez stronę internetową www.kingafreespirit.pl) losy Malaiki, dziewczynki wykupionej przez Kingę z przymusowej pracy.

Inny świat, inni ludzie – to tylko początek naszych fascynacji odmiennymi kulturami, bo tym razem wyruszymy do Indii, a to za sprawą książki Adiga Aravind – “Biały Tygrys”. A czy ta książka spełni nasze oczekiwania, zobaczymy 24 kwietnia o godz. 17.15 – tradycyjnie w bibliotece. Zapraszam klubowiczki po odbiór książek.
 
Z wiosennymi pozdrowieniami
Joanna Patej

×