Brulion Bebe B. w MDKK

Wakacyjne (22.08.2014 r.) spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w wyjątkowej przestrzeni gościnnej kawiarni księgarni Matras w Modlniczce (C. H. Futura Park). Gdzie przy dobrej kawie, w elitarnym gronie, klubowiczki rozmawiały o kolejnej z powieści, które przeczytały w ramach MDKK. Książką na której temat dyskutowano była jedna z części znanej i popularnej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz. Czy powieść dla młodzieży sprzed lat przetrwała próbę czasu?
 
Niestety nie do końca. Książka osadzona jest w realiach lat 80. XX wieku, które dla współczesnych nastolatek nie są zbyt urokliwe. Pomimo ciekawej kreacji bohaterów powieść została oceniona jako „monotonna”, zbyt wiele opisów i rozważań emocjonalnych, za mało dialogów i akcji. Największą sympatię wzbudziła egocentryczna postać indywidualisty Bernarda, artysty i domorosłego filozofa. Ponadto tytułowy brulion był dla wszystkich plusem książki i wzbudził wiele śmiechu. Średnia ocen w dziesięciopunktowej skali wyniosła równe 5. Ocenę zdecydowanie podniosła wzruszająca końcowa scena rozgrywająca się na dworcu.

Serdecznie dziękujemy księgarni Matras zlokalizowanej w Modlniczce za zaangażowanie, dobrą kawę i możliwość spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki z Wielkiej Wsi w tym magicznym, pachnącym kawą miejscu z mnóstwem książek.
 
Następne spotkanie MDKK odbędzie się 26 września 2014 r. o godz. 17.01 🙂 w bibliotece w Wielkiej Wsi.
Będziemy rozmawiać o książce “Cyrk odmieńców” Darren’a Shan’a. Serdecznie zapraszamy!

 

×