DBI

13 marca 2014 roku (czwartek) Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi gościła uczniów dwóch klas ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących ciekawych i pożytecznych możliwości Internetu oraz zagrożeń płynących z sieci. Lekcja biblioteczna została przygotowana w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu. Pokazano również stronę internetowa biblioteki, portal społecznościowy oraz możliwości bibliotecznego katalogu on-line.

W ponad 100 krajach na świecie 11 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegorocznym hasłem przewodnim było „Razem tworzymy lepszy Internet”. Zwraca ono uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Zajęcia w bibliotece zostały poprowadzone z wykorzystaniem udostępnionych przez te organizacje krótkich filmików, które w zabawny, a jednocześnie mądry sposób pokazują dziecom zagrożenia, które może nieść za sobą niewłaściwe wykorzystanie Internetu.

×