Czy warto oceniać książkę po okładce? – warsztaty
Grupa dzieci siedzi przy dużym stole, malują

We środę 21 września br. odbyło się kolejne spotkanie przeprowadzone w ramach bibliotecznego projektu „Z nutką literatury i szczyptą kultury”.

Uczniowie klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej w Białym Kościele wzięli udział w warsztacie „Czy warto oceniać książkę po okładce?” który poprowadziła Katarzyna Wójcik – redaktorka, edytorka, wykładowczyni UJ.

W pierwszej części spotkania przedstawione zostały najważniejsze momenty dotyczące historii książki oraz zmian jej formy i funkcji, które nastąpiły na przestrzeni wieków.
Omówiona została budowa książki, wraz z jej istotnymi elementami, jak np. numer ISBN.

Następnie młodzież wcieliła się w grafików współpracujących z wydawnictwem i miała za zadanie zaprojektować i narysować okładkę wybranej przez siebie, ulubionej książki.
Każda z prac została omówiona przez prowadzącą, zgodnie ze sztuką projektowania okładek, pod kątem umieszczenia na okładce niezbędnych elementów oraz nawiązań do treści książki.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu „Z nutką literatury i szczyptą kultury”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

×