CYBERspotkania… o dobrych książkach dla dzieci

Zdjęcie Barbary Gawryluk i informacje o terminie spotkania

We środę 06 października br. o godz. 11:00 kolejne CYBERspotkanie!

Gościem spotkania będzie Barbara Gawryluk.

Dziennikarka znana z anteny Radia Kraków, gdzie prowadzi autorski program „Alfabet” – o literaturze dla dzieci.
Pisarka i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej, autorka książek dla dzieci i młodzieży wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę „Dżok. Legenda o psiej wierności”.
Jej książki zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABCXXI, wielokrotnie nominowane i wyróżniane, m.in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego

W 2021 r. Barbara Gawryluk została odznaczona Krzyżem Kawalerskim klasy I Orderu Gwiazdy Polarnej (w skali pięcioklasowej orderu klasa IV) (Nordstjärneorden) nadawanym przez JKM Karola XVI Gustawa, Króla Szwecji – “za liczne zasługi na polu promowania i udostępniania szwedzkiej literatury i kultury w Polsce”. Odznaczenie to przyznawane jest obcokrajowcom, którzy w sposób szczególny zasłużyli się na rzecz Szwecji.

Serdecznie zapraszamy!

Link do spotkania on-line transmitowanego na żywo na kanale YT biblioteki:
https://www.youtube.com/watch?v=s-gxxrVi74c

 

CYBERspotkania – książka to przyszłość!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

×