W bibliotece nie musi być cicho

Za nami drugie zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Tym razem w bibliotece w Wielkiej Wsi pojawiła się klasa II „b” ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Fragment książki Pawła Beręsewicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką” przeczytał jeden z uczniów, który zgłosił się na ochotnika.

Dzieci eksperymentowały z przyniesionymi instrumentami i wytwarzali odgłosy oraz dźwięki za pomocą przyniesionych przedmiotów. Najważniejszą częścią spotkania było przygotowanie i nagranie krótkiego słuchowiska w oparciu o książkę. Dzieci wcieliły się w rolę narratorów, głównych bohaterów oraz realizatorów dźwięków. Słuchowisko było tworzone na żywo, bez wcześniejszego przygotowania, bezpośrednio na zajęciach w bibliotece.
Po zakończonym nagraniu dzieci wysłuchały swojego nagrania i podzieliły się wrażeniami.

Posłuchaj słuchowiska (klik).

Zapraszamy do wspólnej przygody, po której dzieci same z przyjemnością sięgną po kolejne tomy. Zgłoszenia poszczególnych klas szkolnych I – III szkoły podstawowej oraz wszelkie pytania dotyczące zajęć prosimy kierować do bibliotekarzy telefonicznie (12 419 16 87), e-mailowo (biblioteka@wielka-wies.pl) lub osobiście.
Przeczytaj o projekcie (klik)

×