Bezpiecznie w domu, na spacerze, w drodze do szkoły

Jak dzieci postrzegają współczesną bibliotekę? Na to pytanie padła dość zaskakująca odpowiedz: Jest jak w kinie! To bardzo miłe, że dzieci mają taki wizerunek biblioteki biorąc pod uwagę fakt, że dla dorosłych biblioteka często kojarzy się z zakurzonymi książkami. Nic bardziej mylnego!

Współczesna biblioteka wykorzystuje w swojej pracy różne nośniki przekazu informacji, nawet dla tych najmłodszych. A mogły się o tym przekonać dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Modlnicy, które 28 września odwiedziły bibliotekę. W trakcie zajęć mali czytelnicy mogli oglądnąć prezentację dotyczącą bezpiecznego poruszania się na drodze. Przeprowadzone zostały różne zabawy o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole oraz w trakcie zabawy.

W trakcie zajęć dzieciom został przeczytany fragment opowiadania „Jaki poranek, taki cały dzień”. Przygoda Wojtusia uświadomiła przedszkolakom, jak ważne jest dostarczenie organizmowi energii (w tym konkretnym przypadku zjedzenie śniadania), by bezpiecznie mogły się bawić i uczyć przez cały dzień. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały znaki drogowe, w których ukryta była słodka niespodzianka.

×