Ambasadorowie marzeń… – inauguracja projektu
Uczestnicy akademii na sali

Nasza utalentowana młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bęble zorganizowała wyjątkową Akademię Literacką „Śladami Czesława Miłosza” włączając się tym samym w inaugurację projektu „Ambasadorowie marzeń – kreatywność człowieka i sztuczna inteligencja”.

Podczas akademii młodzież przybliżyła sylwetkę noblisty, jego utwory wprowadzając publiczność w atmosferę poezji i refleksji. Całość wydarzenia wzbogaciła poezja śpiewana w wykonaniu nauczycieli i młodzieży, która doskonale komponowała się z recytowanymi utworami, tworząc niezapomnianą, magiczną atmosferę. W tle przewiała się prezentacja z interpretacją utworów przez sztuczną inteligencję wraz z krótką prezentacją miejsc związanych z Czesławem Miłoszem.

Serdeczne podziękowania kierujemy do szkoły Podstawowej w Bęble na czele z Panią Dyrektor Lucyną Kurek, która zawsze otwiera przed nami serce i bramy szkoły dla projektów realizowanych przez bibliotekę.

Dziękujemy również Pani Elżbiety Glanowskiej, która całym sercem zaangażowała się w przygotowanie scenariusza o życiu i twórczości Czesława Miłosza.

Pani Anecie Zbyszyńskiej – Radnej miejscowości w Bęble za przygotowanie poczęstunku dla uczestników projektu i gości – na stole pojawił się nawet chleb litewski nawiązując do miejsca urodzenia noblisty.

Panu Dariuszowi Konieczkowiczowi za oprawę muzyczną i śpiew, Pani Marcie Dudzie za przygotowanie pięknych dekoracji nawiązujących do twórczości Czesława Miłosza.

 

Logotyp MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

×