15-ki z biblioteką – Fryzjernia Artystyczna
Zasoby polskie

Dziś po raz drugi przeprowadzono zajęcia, które nierozerwalnie łączą się z bardzo popularnymi wśród dzieci książkami z cyklu “Mądra Mysz”.

Tym razem zaproszenie od biblioteki przyjął pan Marcin Miłoś z Fryzjerni Artystycznej w Zielonkach, która jest również partnerem w “Kluczu do Kultury”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Modlnicy. Pan Marcin Miłoś rozmawiał z uczniami na temat swojego zawodu, jak również o pielęgnacji włosów. Pan Marcin zwrócił uwagę na jedną ważną kwestię, że osoba, która pracuje w tym zawodzie musi uważnie obserwować ludzi i umiejętnie słuchać tego, czego oczekuje klient.

W trakcie spotkania opowiadał uczniom jak kształtowała się historia fryzur na przestrzeni wieków, wykorzystując serię książek “Uwierzyłbyś że…” wydawnictwa National Geographic. Przeczytano także fragment książki “Ania z Zielonego Wzgórza”, która farbuje sobie włosy. Użycie nieprofesjonalnej farby przez główną bohaterkę książki okazał się tragiczny w skutkach. Obecny w bibliotece fryzjer odnosząc się do fragmentu przeczytanej książki podkreślił, że nie warto podejmować sie danej czynności, jeśli nie mamy o tym pojęcia. Oczywiście w trakcie spotkania na głowach wszystkich dziewczynek pojawiły się piękne loczki. Na zakończenie uczniowie wręczyli podziękowanie oraz drobny upominek promujący gminę Wielką Wieś.

×