logo
odzwiedziło nas : 173533 osób | godziny otwarcia:

pn, cz, pt 9.00-17.00 oraz wt, śr 8.00-19.00

| facebook

Archiwum aktualności 2015

  • 2015-12-30 12:24:25

    Wolne Lektury do pobrania w katalogu on-line

    Z początkiem grudnia 2015 r. uruchomiono w bibliotece dodatkowe usługi dla użytkowników korzystających z zasobów informacyjnych biblioteki: http://www.wielkawies-gbp.sowwwa.pl

    W katalogu Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi zaimplementowano protokół WebAPI dający możliwości współpracy katalogu on-line z różnymi aplikacjami, które wykorzystują współczesne bazy danych udostępnione w sieci.

    ...czytaj więcej
  • 2015-12-22 12:40:30

    Życzenia świąteczne

    Drodzy Czytelnicy...

    ...czytaj więcej
  • 2015-12-21 11:13:33

    MDKK i Księga...

    Piątkowe spotkanie (18.12.2015 r.) Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło pod znakiem czarnej komedii.
    Książką, o której rozmawialiśmy była powieść czołowego pisarza nurtu fantasy Neila Gaimana „Księga cmentarna” (która w USA jest omawiana na zięciach z literatury, jako lektura szkolna). ----> czytaj więcej

  • 2015-12-15 09:44:30

    24 grudnia biblioteka będzie zamknięta

    Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2015 r. (Wigilia) biblioteka główna w Wielkiej Wsi oraz filia w Bęble będą zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy.

  • 2015-12-14 12:42:32

    Akcja: e-motywacja: nie nudzę się sobą - ostatnie spotkanie za nami

    ,,Z niewiadomych mi przyczyn nigdy się w życiu nie nudzę. I to właśnie jest strasznie nudne” powiedziała Zofia Czerwińska. Porozmawiamy o optymizmie i sympatii do siebie, a także o ważnym temacie samotności i tym w jaki sposób ją oswajać. 03 listopada (czwartek) o godz. 11.00 w świetlicy w Giebułtowie odbyło się ostatnie spotkania on-line w ramach akcji e-motywacja.

    ...czytaj więcej
  • 2015-12-01 10:24:58

    Opowieści o Ewie Demarczyk - spotkanie DKK

    Późnym wieczorem (26.11.2015r) w bibliotece przy słodkościach domowego wypieku pań spotkał się Dyskusyjny Klub Książki, aby porozmawiać o fenomenalnej, perfekcyjnej i nieprzewidywalnej Ewie Demarczyk. -----> Czytaj wiecej

  • 2015-11-23 11:02:27

    MDKK i mroczne umysły

    W piątkowe popołudnie (20.11.2015 r.) młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki spotkał się w bibliotece, aby odkryć tajemnice mrocznych umysłów… ----> czytaj więcej

  • 2015-11-20 10:15:40

    Kolejne spotkanie akcja e-motywacja

    Za nami kolejne, przedostatnie spotkanie w ramach akcji e-motywacja. Tym razem gościem była Ewa Nowicka Rusek. Rozmawialiśmy o szczęściu, którego nie zauważamy. W trakcie spotkania padło mądre zdanie, że „bogaty jest ten, komu wystarcza do końca miesiąca”. Celem spotkania była refleksja uczestników projektu nad własnymi ograniczeniami, lękami i obawami przed oceną a także konfrontacja tych uczuć ze swoimi planami i pomysłami na aktywność.

    ...czytaj więcej
  • 2015-11-18 13:22:22

    Zapraszamy na wieczór literacko- muzyczny: Szczęście zawsze ogromne, gdy lat jeszcze mało

    Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi oraz Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele wspólnie zapraszają na Dzień Patrona. Tym razem motywem przewodnim będzie motto „Szczęście zawsze ogromne, gdy lat jeszcze mało" . Uroczystości rozpoczną się 24 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 16.00 mszą święta w kościele pw. św. Mikołaja w Białym Kościele. Następnie o godz. 17.00 w budynku gimnazjum rozpocznie się wieczór-literacko muzyczny w trakcie którego uczniowie zaprezentują krótką inscenizację słowno-muzyczną "Twardowski dzieciom". Po występie uczniów odbędzie się koncert Sergiusza Orłowskiego – związany z kabartetem Piwnicy pod Baranami.

    ...czytaj więcej
  • 2015-11-18 12:59:28

    Czytam sobie w bibliotece. Nagrywamy słuchowisko!

    Za nami kolejne warsztaty zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Dzisiaj przed południem w bibliotece w Wielkiej Wsi gościliśmy grupę dzieci i rodziców, którzy zgłosili się na zajęcia indywidualnie.

    ...czytaj więcej
  • 2015-11-09 10:50:48

    Kolejne spotkanie e-motywacja za nami

    Za nami kolejne spotkanie w ramach akcji e-motywacja. Tym razem uczestniczki miały możliwość wziąć udział w spotkaniu z Heleną Norowicz i Tomaszem Kozłowskim. Rozmawialiśmy o szczęściu i sukcesach, które często pojawiają się w naszym życiu niezauważone. Celem spotkania jest pokazanie, że w codzienności znaleźć możemy wiele drobnych przyjemności, które skutecznie dodadzą kolorów nawet, kiedy niepogoda dopisuje w duchu i za oknem.

    ...czytaj więcej
  • 2015-11-04 11:31:25

    Zerówka w bibliotece

    Dzisiaj bibliotekę odwiedziły dzieci z zerówki Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece! Poznały na czym polega praca bibliotekarzy i jaki proces książka musi przejść, żeby trafić na biblioteczny regał, a później do rąk czytelników.

    ...czytaj więcej
  • 2015-11-03 12:02:32

    Słychać było odgłosy pracy silnika, stukot, mruk, postukiwania... W bibliotece nie musi być cicho!

    Za nami trzecie zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Tym razem w bibliotece w Wielkiej Wsi pojawiła się klasa II „a” ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Fragment książki Pawła Beręsewicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką” przeczytali uczniowie.

    ...czytaj więcej
  • 2015-10-30 13:09:58

    W bibliotece nie musi być cicho - kolejne zajęcia za nami!

    Za nami drugie zajęcia zrealizowane w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Tym razem w bibliotece w Wielkiej Wsi pojawiła się klasa II „b” ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi. Fragment książki Pawła Beręsewicza „Człowiek z czerwoną chorągiewką” przeczytał jeden z uczniów, który zgłosił się na ochotnika.

    ...czytaj więcej
  • 2015-10-30 12:10:19

    Jak sensownie żyć, kiedy człowiek się starzeje - spotkanie DKK

    Wczoraj odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki , na którym klubowiczki dyskutowały o książce popularnego rosyjskiego pisarza – Borysa Akunina. Tym razem miałyśmy do czynienia z powieścią zupełnie inną bowiem pisarz nie skupił się na jednym gatunku, ale połączył powieść historyczną, romans, kryminał i wątek sensacyjny. ----> czytaj więcej

  • 2015-10-28 12:21:01

    Teatr wyobraźni - w bibliotece nie musi być cicho!

    „Czytam sobie w bibliotece” to ogólnopolski projekt skierowany do młodych czytelników, który pokazuje bibliotekę, jako miejsce kolorowe i otwarte, gdzie można zdobyć nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę. Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi bierze udział w tej akcji przeprowadzając cykl zajęć i warsztatów twórczych opartych o książki, które zostały przekazane dla biblioteki na ten cel. Realizując to przedsięwzięcie chcemy zaprosić dzieci do wspólnej przygody, po której same z przyjemnością sięgną po książki.

    ...czytaj więcej
  • 2015-10-28 08:39:25

    Informacja

    Awaria została usunięta. Zapraszamy do biblioteki.

    Informujemy, że z przyczym od nas niezależnych nie mamy Internetu. W związku z powyższym nie ma możliwości wypożyczania książek. Za zaistniałą sytuację przepraszamy. Trwają prace zmierzające do usunięcia usterki.

  • 2015-10-20 12:32:50

    Małymi krokami do wielkich sukcesów - akcja: e-motywacja!

    W czwartek 22 października odbyło się drugie spotkanie adresowane do seniorów, którego temat to: ,,małymi krokami do wielkich sukcesów”. Rozmawialiśmy o motywacji i technikach, które pomagają w realizacji swoich planów. Gościem specjalnym webinarium byłą pisarka, malarka- Krystyna Kofta.

    ...czytaj więcej
  • 2015-10-12 13:04:24

    MDKK i niepokój

    Piątkowy wieczór (09 października 2015 r.) spędziliśmy w sennym, na pozór miasteczku, Perdido Beach. Życie toczyłoby się swoim leniwym torem, gdyby nie okazało się, że nagle wszyscy zniknęli… ----> czytaj więcej

  • 2015-10-08 15:48:58

    Akcja: e-motywacja

    Za nami pierwsze spotkanie z cyklu ,,Akcja: e-motywacja”. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w nim udział. Gościem pierwszego spotkania była aktorka teatralna i filmowa Emilia Krakowska.

    ...czytaj więcej
  • 2015-10-01 11:13:45

    Razem możemy więcej - akcja: e-motywacja!

    Czy pamiętają Państwo realizowany projekt spotkania z pasjami? W 2013 i 2014 roku odbyło się 27 interaktywnych spotkań z ludźmi pełnymi apetytu na życie! Z seniorami spotkała się plejada polskich gwiazd takich jak Krystyna Janda, Ewa Bem czy Jerzy Kryszak!

    Spotkania odbywać się będą w świetlicy w Giebułtowie, a nie jak podano w Nowym Przeglądzie Lokalnym w bibliotece.

    ...czytaj więcej
  • 2015-09-24 11:18:58

    Gruzińskie smaki i opowieści

    23 września 2015 r. w klubie młodzieżowym w Białym Kościele odbyło się spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem – dziennikarzami, autorami książki „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi. Spotkanie zgromadziło wielu mieszkańców gminy, czytelników biblioteki oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki

    ...czytaj więcej
  • 2015-09-14 11:22:29

    Opowieści o Gruzji. Zapraszmy na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller oraz Marcinem Mellerem

    Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Anną Dziewit–Meller oraz Marcinem Mellerem, które odbędzie się 23 września 2015 r. o godz. 17.30 w świetlicy młodzieżowej obok Gimnazjum w Białym Kościele.

    ...czytaj więcej
  • 2015-09-14 11:11:26

    Pierwsza gra wiejska terenowa za nami

    Byłyśmy na różnych grach w Krakowie, ale na żadnej z nich nie bawiłyśmy się tak dobrze, jak tutaj w Modlnicy – tak podsumowały naszą pierwszą grę terenową wiejską Katarzyna Horodyńska i Karolina Noch, które przyjechały do kolbergowskiej wsi Modlnica z Krakowa.

    ...czytaj więcej
  • 2015-09-02 11:07:38

    Bądź aktywny przez lato - rozstrzygnięcie konkursu!

    Na początku wakacji został ogłoszony konkurs na najaktywniejszego czytelnika biblioteki. Głównym celem konkursu było rozwijanie i zwiększanie aktywności czytelniczej młodzieży i dorosłych. Uczestnicy konkursu mogli zdobywać punkty: za wypożyczone książki oraz za zaproszenie i zapisanie do biblioteki nowego czytelnika.

    ...czytaj więcej
  • 2015-08-13 13:45:55

    Pierwsza gra terenowa wiejska - Śladami mieszkańców kolbergowskiej wsi Modlnica.

    W dniu 12 września 2015 r. w godz. od 14:00 do 18:00 w Modlnicy (plac zabaw dla dzieci przy dworze) zostanie zorganizowana pierwsza gra terenowa wiejska „Śladami mieszkańców kolbergowskiej wsi Modlnica”.

    ...czytaj więcej
  • 2015-08-11 10:27:01

    MDKK w domu tajemnic...

    W upalny poniedziałek (10.08.2015 r.) w bibliotece spotkali się uczestnicy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Gorąca atmosfera (ponad 30 stopni Celsjusza!) była potęgowana treścią książki, wokół której toczyły się rozmowy. -----> czytaj więcej

  • 2015-08-07 13:06:45

    Dotacja z Biblioteki Narodowej

    GBP w Wielkiej Wsi co roku bierze udział w Programie Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
    Dzięki tej inicjatywie pozyskujemy dodatkowe środki finansowe na wzbogacenie księgozbioru biblioteki głównej oraz filii.
    W tym roku dotacja z BN wynosi 8110 zł.

    ...czytaj więcej
  • 2015-08-03 15:49:56

    10 sztuk, które inspirują - nowa wystawa w bibliotece

    Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy prezentowanej w przestrzeniach biblioteki. Przedstawia ona wszystkie edycje ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz„ które odbyły się w gminie Wielka Wieś.

    ...czytaj więcej
  • 2015-07-02 14:00:06

    Kultura Na Widoku w gminie Wielka Wieś

    Multimedialna biblioteka zagościła na okres 5 miesięcy w naszej gminie. Wystarczy, że przyjdziecie do biblioteki i za pośrednictwem smartfonów możecie poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory.

    ...czytaj więcej
  • 2015-06-30 10:48:27

    MDKK i podróż z Berlina do Siedmiogrodu

    W pierwszy dzień wakacji (29 czerwca 2015 r.) młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki spotkała się w bibliotece, aby porozmawiać o książce „Czik” – powieści drogi autorstwa Wolfganga Herrndorfa.
    Jest to opowieść o rodzącej się przyjaźni, dojrzewaniu, miłości, pokonywaniu własnych ograniczeń, leków i barier. Powieść drogi to typ literatury, który pozwala odczuć smak przygody na własnej skórze, wiatr we włosach, ekscytację przed spotkaniem z nieznanym. -----> czytaj więcej

  • 2015-06-29 11:01:09

    Biblioteczny konkurs wakacyjny - Bądź aktywny przez lato!

    Na czas wakacji (lipiec i sierpień) już po raz siódmy, Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi ogłasza konkurs na najaktywniejszego czytelnika!
    Celem konkursu jest aktywizacja czytelnicza mieszkańców gminy Wielka Wieś.
    W tym roku do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody – Karty Prezentowe do księgarni Matras o wartości 100,00 zł, 50,00 zł oraz 25,00 zł. Jak można je zdobyć?
    Szczegóły w regulaminie:

    ...czytaj więcej
  • 2015-06-15 09:21:50

    Pocztówki z Odjazdowego Bibliotekarza 2015

    Kochani, za nami 3 edycja Odjazdowego Bibliotekarza i tym razem nie będziemy opisywać krok po kroku jak wyglądał tegoroczny rekreacyjny przejazd rowerowy. Skupimy się na innych kwestiach.

    ...czytaj więcej
  • 2015-06-11 15:07:26

    Piknik Pięknych Dźwięków podsumował 5 miesięczny projekt Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki?

    Piknik muzyczny zorganizowany 9 czerwca 2015 r. podsumował wszystkie działania jakie zostały zrealizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi wspólnie z Przedszkolem Samorządowym w Modlniczce w ramach projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…” dofinansowanym ze środków Fundacji im. J. K. Steczkowskiego. Zaproszeni goście mogli zobaczyć projekcję multimedialną podsumowującą wszystkie działania wraz z fotorelacją.

    ...czytaj więcej
  • 2015-06-10 11:15:35

    Zapraszamy 13 czerwca na przejazd rowerowy!

    Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wraz ze Szkołą Podstawową w Bęble serdecznie zaprasza wszystkich miłośników książek i rowerów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”!
    Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz.

    ...czytaj więcej
  • 2015-06-02 14:45:04

    MDKK i Czarny piątek

    W piękne majowe, piątkowe popołudnie (29 maja 2015 r.) gimnazjaliści, członkowie elitarnego MDKK, spotkali się, aby porozmawiać o prowokacji na wielką skalę i śmiertelnym niebezpieczeństwie. -----> czytaj więcej

  • 2015-06-02 10:15:28

    Mini koncert na keyboard i gitarę akustyczną

    W czerwcu odbyło się już ostanie spotkanie w ramach projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…” dofinansowanego przez Fundacją BGK. Muzyk Antoni Majewski zaprezentował dzieciom dwa instrumenty: keyboard i gitarę akustyczną. Po krótkiej prezentacji, każde chętne dziecko mogło spróbować swoich sił i zagrać.

    ...czytaj więcej
  • 2015-05-22 14:29:31

    DKK i polskie kino

    21 maja 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Rozmawiano o barwnym i intrygującym świecie filmu ubiegłego wieku. ----> czytaj więcej

  • 2015-05-20 10:31:06

    Zbieranie i badanie dźwięków

    W ramach projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…” wszystkie dzieci z przedszkola samorządowego w Modlniczce wraz z rodzicami zamieniły się w niestrudzonych poszukiwaczy i badaczy otaczających nas dźwięków.

    ...czytaj więcej
  • 2015-05-18 11:12:58

    Relacja z Tygodnia Bibliotek 2015. Przeczytaj i zobacz, co się działo!

    Biblioteka w Wielkiej Wsi w dniach 7-15 maja już po raz siódmy włączyła się w organizację Tygodnia Bibliotek, przygotowując bogaty program edukacyjno-kulturalny. Odbyło się wiele ciekawych zajęć inspirowanych książkami.

    ...czytaj więcej
  • 2015-05-05 13:42:42

    Wybieram bibliotekę - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2015

    Po raz siódmy Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi organizuje w dniach 7-15 maja 2015 r. Tydzień Bibliotek. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku obchodzony będzie pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.

    ...czytaj więcej
  • 2015-04-30 10:03:05

    Punkt biblioteczny w Giebułtowie czasowo nieczynny

    Informujemy, że od dnia 01 maja 2015 r. do odwołania punkt biblioteczny w Giebułtowie będzie nieczynny.

  • 2015-04-27 10:53:02

    MDKK w Finladii

    W piątek (24.04.2015 r.) po raz kolejny odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem gościliśmy w mroźnej i mrożącej krew w żyłach Finlandii… -----> czytaj więcej

  • 2015-04-24 14:32:46

    Zajęcia dla dzieci - animacja 3D i ożywianie bajkowych postaci

    22 i 24 kwietnia w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem tabletów, skierowana do najmłodszych dzieci. W interaktywnej lekcji bibliotecznej wzięły udział wszystkie grupy z Przedszkola Samorządowego w Modlniczce.

    ...czytaj więcej
  • 2015-04-21 14:46:37

    Mini koncert na klarnet i saksofon

    W kwietniu odbyły się kolejny mini koncert na żywo w ramach projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…”. Tym razem zagrał i zaprezentował dzieciom z Przedszkola Samorządowego w Modlniczce instrumenty muzyczne pan Antoni Majerski – dyrygent Orkiestry Dętej GOKiS.

    ...czytaj więcej
  • 2015-04-17 15:05:25

    Muzyczne opowieści w Filharmonii Krakowskiej

    Projekt „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…” dofinansowany ze środków Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego, który biblioteka realizuje dla przedszkolaków z Modlniczki wraz z nadejściem wiosny w pełni rozkwitł. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami uzupełniają dzienniki pięknych dźwięków, rejestrując je na dyktafony w swoim najbliższym otoczeniu.

    ...czytaj więcej
  • 2015-04-14 10:46:46

    DKK i spotkanie z Papuszą

    10 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w trakcie którego uczestniczki spotkania rozmawiały o świetnej książce reporterskiej Angeliki Kuźniak „Papusza”. Klubowiczki stwierdziły, że w książce jest zbyt mało twórczości niezwykle utalentowanej Bronisławy Wajs, która była popierana przez samego Juliana Tuwima. Przeczytaj więcej ----->tutaj

  • 2015-04-13 10:12:55

    Kompetencje przyszłości. Jak rozwinąć nasze skrzydła - raport z debat lokalnych w bibliotekach

    W dniach 20 i 21 marca 2015 roku w czterdziestu bibliotekach publicznych w całej Polsce odbyły się lokalne debaty pod hasłem „Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Gminna Biblioteka Publiczna znalazła się w gronie bibliotek organizujących to przedsięwzięcie. Spotkania zostały zorganizowane w formie warsztatów w oparciu o jednolity scenariusz, przygotowany przez FRSI. Inicjatywa nawiązuje do IX Kongresu Obywatelskiego, który odbył się 25 października 2014 roku w Warszawie i w którym wzięli udział bibliotekarze. W lokalnych debatach uczestniczyło blisko 1200 osób. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową przygotował raport z tego wydarzenia – zachęcamy do lektury!

    ...czytaj więcej
  • 2015-04-10 15:45:39

    Nowa wystawa z cyklu 10 sztuk, które inspirują

    Od 10 kwietnia 2015 r. w przestrzeni Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi można oglądać wystawę złożoną z fotografii laureatów 6 edycji konkursu "Piękno gminy Wielka Wieś w obiektywie".

    ...czytaj więcej
  • 2015-04-02 14:12:42

    Granie na Bum Bum Rurkach

    Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Modlniczce, pod czujnym okiem opiekunów przedszkolnych oswajają Bum Bum rurki i uczą się grać prostych, rytmicznych melodii.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-31 12:48:08

    Życzenia Wielkanocne

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-31 12:36:25

    W bibliotece przedszkolaki bawią się i uczą z IPadami

    30 i 31 marca w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem tabletów, tym razem dla dzieci. W interaktywnej lekcji bibliotecznej wzięły udział wszystkie grupy z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-27 10:20:13

    Ucz się z iPadem w bibliotece - pierwsze zajęcia za nami

    Na pierwszych zajęciach skierowanych do osób starszych, pojawiła się grupa odważnych seniorów, którzy postanowili zmierzyć się z tymi urządzeniami i rozszyfrować zagadkę, którą można ująć za pomocą równania: TABLET = EKSPERYMENT I DOŚWIADCZENIE = ROZWÓJ. Naszym celem będzie nie tylko oswajanie ludzi starszych z mobilnymi technologiami, ale również nabywanie nowych kompetencji zdobywając je po prostu ćwicząc na naszych zajęciach, które zamierzamy cyklicznie organizować dla różnych grup. Spotkania adresowane do seniorów odbywają się również w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-23 09:38:38

    O tym się mówi - w bibliotece!

    Zaangażowanie się we własny rozwój zawodowy i osobisty (kształcenie ustawiczne), umiejętność komunikowania się i współpracy w grupie, kreatywność, świadoma aktywność społeczna, umiejętność współpracy, umiejętność komunikacji i wypracowywania kompromisu na fundamencie tożsamości lokalnej - to kluczowe wnioski z debaty „Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?”, którą 20 marca 2015 roku zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi wspólnie ze Szkołą Podstawową w Wielkiej Wsi. Debatę w naszej gminie prowadziła Pani Iwona Kusak z Centrum Aktywności Lokalnej.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-19 11:18:39

    Interesujące zajęcia dla seniorów

    Zapraszamy seniorów na zajęcia do biblioteki w ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2015” oraz gminnego programu „Aktywni i Potrzebni - gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-16 12:14:41

    MDKK i Terry Pratchett

    W piątkowe popołudnie (13.03.2015 r.) członkowie MDKK odwiedzili przesiąknięty magią Niewidoczny Uniwersytet oraz mroczne ulice Ankh-Morpork.
    Kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki upłynęło pod znakiem twórczości Terrego Pratchetta. Głównym powodem była oczywiście książka „Niewidoczni akademicy”, wybrana na spotkanie klubu miesiąc wcześniej. Kolejną przyczyną była śmierć pisarza, która nastąpiła 12 marca b.r., na dzień przed spotkaniem MDKK… -----> czytaj więcej

  • 2015-03-13 15:41:47

    Zapraszamy do udziału w debacie

    20 marca 2015 r. (piątek) godz. 15:00 w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi odbędzie się debata"Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Tematem będą kompetencje ważne dla rozwoju zarówno osobistego i zawodowego mieszkańców, jak i całej naszej gminy. Debata będzie miała charakter warsztatowy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mogli się wypowiedzieć. Debaty lokalne są częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-12 13:09:59

    Bez ustnika ani rusz. Kolejne zajęcia w ramach projektu

    W marcu odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki…” z udziałem pana Jarka Janeckiego, który zaprezentował dzieciom instrumenty muzyczne. Na wstępie p. Jarek zapytał dzieci czy pamiętają jakie instrumenty były prezentowane na poprzednich zajęciach. Okazuje się, że dzieci świetnie pamiętają nie tylko nazwy, ale także takie informacje, że trąbka bez ustnika nie wydaje żadnych dźwięków.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-09 13:16:00

    Przedszkolaki i Bum Bum Rurki

    W piątek (06 marca 2015 r.) w Przedszkolu Samorządowym w Modlniczce odbyły się kolorowe, ciekawe i bardzo inspirujące zajęcia dla wszystkich dzieci. Obie grupy przedszkolne, Biedroneczki i Puchatki, zapoznały się z instrumentami, jakim są różnobarwne Bum Bum Rurki. Było dużo śmiechu, zabawy i nauki. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu „Odkryj świat dźwięków, czyli o czym szumią rurki….”

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-04 14:17:50

    Amnestia czytelnicza 2015

    Od 01 do 31 marca 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi będzie obowiązywała „Amnestia czytelnicza”.
    Oznacza to, że każdy czytelnik może oddać wszystkie przetrzymane książki (bez względu na ich ilość i czas przetrzymania) bez konsekwencji finansowych związanych z zaległym terminem zwrotu.

    ...czytaj więcej
  • 2015-03-03 08:50:47

    Kolejne zajęcia dotyczące świata dźwięków z wykorzystaniem książek

    W każdym miesiącu od lutego do czerwca w Przedszkolu w Modlniczce odbywają się zajęcia edukacyjne, które są wprowadzeniem w magiczny świat dźwięków. Raz w tygodniu czytane są książki na temat muzyki, dzieci słuchają i uczą się rozpoznawać dźwięki rozmaitych instrumentów.
    Zajęcia te sa częśią projektu edukacyjnego "Odkryj świat dźwięków, czyli o czym szumią rurki..."

    ...czytaj więcej
  • 2015-02-26 12:59:44

    Debata - zaproszenie dla mieszkańców gminy

    20 marca 2015 r. (piątek) godz. 15:00 w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi odbędzie się debata "Kompetencje przyszłości - jak rozwinąć nasze skrzydła?”. Tematem będą kompetencje ważne dla rozwoju zarówno osobistego i zawodowego mieszkańców, jak i całej naszej gminy. Debata będzie miała charakter warsztatowy, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mogli się wypowiedzieć. Debaty lokalne są częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

    ...czytaj więcej
  • 2015-02-18 15:27:55

    Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki... zajęcia dla przedszkolaków - mini koncert na trąbkę i akordeon, tworzenie map tematycznych oraz zajęcia dotyczące muzyki z wykorzystaniem książek

    Nie tak dawno informowaliśmy Państwa o przyznanej dotacji w wysokości 8005,00 zł z Fundacja BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego w ramach VII edycji konkursu grantowego „Na dobry początek” na realizację projektu „Odkryj świat dźwięków czyli o czym szumią rurki...”. W lutym br. rozpoczęliśmy jego realizację i do końca czerwca będą odbywać się działania zaplanowane w tym projekcie.

    ...czytaj więcej
  • 2015-02-10 13:20:37

    Lepiej pogadać z mamą w chacie niż z obca osobą na czacie

    W pierwszej połowie lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Od kilku lat biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową w Wielkiej Wsi organizuje zajęcia edukacyjne dotyczące świadomego korzystania z globalnej sieci i usług dostępnych on-line.

    ...czytaj więcej
  • 2015-02-09 15:18:21

    MDKK i Oro

    Na piątkowym spotkania (06.02.2015r.) klubowicze Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki poruszali niezwykle ważne i zarazem trudne tematy. -----> czytaj więcej

  • 2015-02-06 09:10:32

    Tablety w bibliotece w Wielkiej Wsi

    Chcemy podzielić się z Państwem informacją, iż Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi znalazła się w gronie finalistów konkursu "Tablety w Twojej bibliotece". Spośród 651 bibliotek aplikujących do projektu, nasza biblioteka znalazła się w gronie 233, którym tablety zostały przyznane.
    Dzięki udziałowi w projekcie otrzymamy 3 tablety Apple iPad Air o wartości 6311,37 zł. Wraz z tabletami otrzymamy także niezbędne akcesoria takie jak: ramka-stojak z linką stalową, centralką zabezpieczającą, czujnik lasso, rysik, folie aluminiową, słuchawki, zestaw czyszczący, przejściówkę lightning-VGA, etui oraz listwę zasilająca.
    Liczba otrzymanych tabletów uzależniona była od liczby filii bibliotecznych w gminie. Maksymalnie można było pozyskać 6 tabletów.

    ...czytaj więcej
  • 2015-02-05 13:47:06

    Styczniowe spotkanie DKK

    W ubiegły piątek 30.01.2015 r. w bibliotece głównej odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na pierwszym spotkaniu w Nowym Roku rozmawialiśmy o książce Marcina Mellera i Anny Dziewit-Meller "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji". ---------> czytaj wiecej

  • 2015-01-26 13:14:17

    Wystawa z cyklu 10 sztuk, które inspirują - fotografie z projektu Kulthurra

    Od września Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Wielkiej Wsi uczestniczyła w programie „Kulthurra!”, w ramach którego realizowała projekt „Z wizytą w dawnej Wielkiej Wsi – podróż w czasie z Klubem Seniora”. Był on dedykowany uczniom szkoły oraz mieszkańcom wsi, a w szczególności członkom Klubu Seniora.

    ...czytaj więcej
  • 2015-01-20 10:25:53

    Statystyka za ubiegły rok

    Początek nowego roku to zwykle czas podumowań i rozliczeń. Tak jest również w bibliotekach. Gminna Biblioteka Publicza w Wielkiej Wsi zakończyła analizy i działania statystyczne obejmujące rok 2014. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami. ------> czytaj więcej

  • 2015-01-10 14:32:07

    Samoloty w obiektywie. Wernisaż wystawy fotografii

    8 stycznia 2014 r. w ARTzonie Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida odbył się wernisaż wystawy „Samoloty w obiektywie”. Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz EPKK Spotters byli organizatorami tej wystawy, którą oglądać można od 8 stycznia 2015 r. do 12 lutego 2015 r. w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida na os. Górali 4. Patronat nad tą wystawą objął Kraków Airport.

    ...czytaj więcej
archiwum: | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
logo