logo
odzwiedziło nas : 159030 osób | godziny otwarcia:

pn, cz, pt 9.00-17.00 oraz wt, śr 8.00-19.00

| facebook

Archiwum aktualności 2009

  • 2009-12-09 10:30:56

    Świąteczne zwyczaje oczami dzieci

    Prezentujemy Państwu najładniejsze prace wykonane przez dzieci z zerówki w Bęble. Wszystkie rysunki nawiązują do świątecznych zwyczajów jakie panują w naszej Gminie. W tym konkursie dzieci miały możliwość przedstawienia swoich wyobrażeń dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Jak widać są to święta bardzo kolorowe, błyszczące, radosne i magiczne. Wszystkie prace można zobaczyć w naszej galerii w bibliotece. Fundatorem nagród w konkursie „ Świąteczne zwyczaje oczami dzieci” jest Przegląd Lokalny.

    ...czytaj więcej
  • 2009-10-30 14:28:08

    Zabawne perypetie Kudłatego Pazurka

    Kolejne spotkanie z pierwszoklasistami z Będkowic upłynęło z lekturą Cornelii Funke „Kudłaty Pazur”. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści o bajkowej postaci Kudłatego Pazurka. Groźny wygląd naszego tytułowego bohatera, ale za to bardzo przyjaźnie nastawionego na nowe otoczenie zyskał sympatię dzieci.

    ...czytaj więcej
  • 2009-10-01 10:26:54

    Puchatkowe opowieści i country zabawa w bibliotece

    Wbrew opiniom, że w bibliotece powinno się zachować ciszę i spokój wczorajsze przedpołudnie było wypełnione dużą ilością głośnego śmiechu, muzyki i dobrej zabawy. Bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Będkowic oraz dzieci z zerówki z Wielkiej Wsi . Nasze spotkanie miało inny charakter niż do tej pory, bowiem „Kubusia Puchatka” przeczytały dzieciom dwie niezwykłe postaci z Teatru Nikoli. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnym czytaniu, śpiewając ulubioną mruczankę Kubusia. Po lekturze tędzy kowboje zabawiali małą publiczność improwizacjami pantomimicznymi do muzyki country z wykorzystaniem zabawnych rekwizytów. Pierwsza wizyta w bibliotece pokazała dzieciom, że czytanie wcale nie musi być nudne, a wśród książek można się naprawdę dobrze bawić.

    ...czytaj więcej
  • 2009-09-14 10:23:56

    Dotacja na zakup nowości

    W ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja czytelnictwa” Priorytet I : „Rozwój księgozbiorów bibliotek”, którego instytucją zarządzającą jest Biblioteka Narodowa, Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w wysokości 2540,00 zł. Biblioteka zakupiła już 70 nowiutkich książeczek, a to jeszcze nie koniec nabytków, bowiem zostało nam do wydania jeszcze połowę pieniążków. Już wkrótce pojawią się kolejne fajne książki , a tymczasem zapraszamy do biblioteki i do czytania. Zapewniamy, że jest w czym wybrać.

  • 2009-09-04 10:14:01

    Międzybiblioteczne konkursy wakacyjne rozstrzygnięte!

    Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy
    za aktywność i zaangażowanie
    a zwycięzcom szczerze gratulujemy!!!

    ...czytaj więcej
  • 2009-08-10 10:11:09

    Więcej miejsca na książki

    ...czytaj więcej
  • 2009-06-15 10:05:49

    Pozdrowienia z wakacji!

    ...czytaj więcej
  • 2009-06-15 09:59:04

    Bądź aktywny przez lato!

    Zgłoś się do konkursu na najaktywniejszego czytelnika biblioteki!

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-27 09:56:35

    Loteria dla dzieci

    Z okazji Tygodnia Czytania wszystkie dzieci, które od 1 do 5 czerwcaodwiedzą Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkiej Wsi i Filię w Bęble i wypożyczą książki, wezmą udział w losowaniu upominków!

    Każda WYPOŻYCZONA ksiażka = jeden los!

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-15 09:52:42

    Znamy ich nie od dziś - rozstrzygnięcie!

    Nagrody w konkursie wylosowali:

    -Anna Rosenbeiger
    -Anna Wiśniewska
    -Katarzyna Kuciel
    -Barbara Kołacz
    -Monika Sauer
    -Ewelina Pater

    Gratulujemy i zapraszamy po odbiór upominków do biblioteki.

  • 2009-05-15 09:48:42

    Awantury w bibliotece

    Na zakończenie Tygodnia Bibliotek przedszkolaki z Wielkiej Wsi, Będkowic, Bębła oraz Czajowic obejrzały spektakl pt.: „Awantury w bibliotece” w wykonaniu krakowskiej sceny ABECADŁO. Dzieci spotkały sierotkę Marysię oraz Królewnę Śnieżkę, które wypadły z książek i zamieszkały w bibliotece. Była też Baba Jaga, która straciła swoją chatkę z piernika przez nieuwagę dzieci i poplamienie stron książki. Baba Jaga uświadomiła maluchom jak ważne jest szanowanie książek, ponieważ każda wyrwana, poplamiona, pokreślona strona zaburza rytm opowieści. W trakcie spektaklu dzieci mogły pochwalić się dobrą znajomością bajek, co najlepiej świadczy o tym, że lubią książki i chętnie je czytają. A co najważniejsze wiedzą, gdzie jest biblioteka i co się w niej znajduje. Spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa i dużo śmiechu.

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-14 09:46:34

    Zaprzyjaźnij się z przyrodą

    14 maja bibliotekę w Wielkiej Wsi odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Modlnicy, aby posłuchać o Ojcowskim Parku Narodowym. W świat ojcowskiej przyrody zabrała dzieci Pani Krystyna Gotfryd – przewodnik po OPN. Dzieci dowiedziały się m.in. w jakim celu tworzy się parki narodowe, jak wiele zwierząt zamieszkuje Ojcowski Park Narodowy, jakie rośliny mogą tam zobaczyć. Poznały też tajemniczą legendę o źródełku miłości. Oczywiście w dzisiejszym spotkaniu nie mogło zabraknąć zabawy. Dzieci wcielając się w rolę małych Marsjan przybyłych na planetę Ziemię odgadywały co znajduje się na Ziemi a czego na pewno nie ma na Marsie ani w Kosmosie. Dla dzieciaków była to pierwsza wizyta w bibliotece więc nie mogło obyć się bez czytania i konkursów.

  • 2009-05-13 09:39:15

    Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

    W ramach Tygodnia Bibliotek przedszkolaki z Białego Kościoła i Modlnicy spotkały się z autorką ich ulubionych książek o Gwizdku, Dżoku i Kaktusie – Panią Barbarą Gawryluk. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły bliżej poznać osobę, która stworzyła dla nich te postaci i posłuchać jak czyta dalsze przygody Gwizdka, tym razem ze śniegową kulą. Miłym zaskoczeniem dla autorki była duża znajomość treści jej książek, a także śliczne rysunki wykonane przez dzieci specjalnie na tę okazję. W trakcie spotkania zostały nagrodzone i wyróżnione najładniej wykonane prace, które będzie można zobaczyć w bibliotece. Miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie pięknych upominków wykonanych przez przedszkolaków.
    Barbara Gawryluk jest absolwentką Filologii Szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje jako dziennikarka Radia Kraków, w którym prowadzi autorską cykliczną audycję o literaturze dla dzieci pt.: "Książka na szóstkę".
    W naszej bibliotece dostępne są następujące pozycje książkowe tej autorki: „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”, „Kaktus, dobry pies”, „Kaktus, szukaj!”, „W Zielonej Dolinie”, "Dżok", „Świstak nie chce spać”, „Świstak i śniegowa kula”.

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-12 11:54:55

    Przedszkolaki znowu górą!

    Dziś, 12 maja zakończyliśmy cykl głośnego czytania dla dzieci: "Promujemy dobrą literaturę dla dzieci" zorganizowany z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek. Przedszkolakom z Wielkiej Wsi książkę „Mela jeździ na rowerze” przeczytała Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Elżbieta Seweryn. W trakcie czytania Pani Dyrektor rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznej jazdy na rowerze. Dzieci ze śmiechem stwierdziły, że umieją jeździć zdecydowanie lepiej niż mała świnka Mela. Maluchy bardzo żywo reagowały na zadawane pytania i w przygotowanych specjalnie dla nich konkursach po raz kolejny udowodniły, że świetnie znają bajki i nie ma pytania, na które nie znałyby odpowiedzi. Dzieciom zostały też zaprezentowane programy multimedialne, z których mogą korzystać, gdy przyjdą z rodzicami odwiedzić bibliotekę.

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-11 11:40:03

    Co ja wiem o swojej bibliotece?

    W drugim dniu Tygodnia Bibliotek 11 maja dzieci z Bębła odwiedziły filię biblioteczną. Przedszkolaki wzięły udział w konkursach m.in. rozwiązywały rebusy, zagadki, rymowanki. Doskonale poradziły sobie w quizie "Co ja wiem o swojej bibliotece?" zdobywając zniewalającą liczbę punktów. Dzieci doskonale zdają sobie sprawę jak ważną funkcję pełni biblioteka, wiedząc o niej więcej niż się spodziewały bibliotekarki. Dużą frajdę sprawiło dzieciom przyklejanie zwycięskich exlibrisów na książki dziecięce. Dzieci obiecały, że przyjdą z rodzicami wypożyczyć te książki.

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-08 11:16:06

    Bajkowe spotkanie w bibliotece

    Dzisiaj wyjątkowymi gośćmi biblioteki były dzieci z Będkowic. W trakcie naszego spotkania dla najmłodszych czytelników biblioteka przygotowała wiele atrakcji. Oczywiście będąc w bibliotece nie mogło zabraknąć głośnego czytania. W rolę lektora wcielił się Zastępca Wójta – Krzysztof Wołos. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania szwedzkiego autora Svena Nordqvista pt.: „Minuta koguta”. Zwariowane przygody gadającego kota przypadły do gustu nie tylko dzieciom. W przygotowanych przez nas konkursach dzieciaki nie pozwoliły się pokonać. Odpowiadały perfekcyjnie na bajkowe zagadki. Jak się okazuje, dzieci w świecie bajek czują się jak ryby w wodzie, co nas bardzo ucieszyło. Podczas naszego spotkania dzieciom zaprezentowano programy edukacyjne, z których będzie można korzystać w bibliotece. Na koniec zwycięska drużyna przedszkolaków otrzymała drobne upominki.

    ...czytaj więcej
  • 2009-05-05 11:10:56

    Znamy ich nie od dziś - konkurs dla Czytelników z okazji Tygodnia Bibliotek

    Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi.

    Uczestnicy: W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy biblioteki.

    Czas trwania: od 8 do 15 maja 2009 r.

    Zasady konkursu: Przez 5 dni codziennie, do 15 maja (piatek) na tablicy w bibliotece będzie dodawane nowe pytanie. Odpowiedzi należy zapisać wraz ze swoim nazwiskiem na kartce i wrzucić do pojemnika. Rozwiązanie konkursu nastąpi 15 maja. Odpowiedzi na daną zagadkę wolno udzielić raz.

    Losowanie: Wśród osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

    Nagrody: Nagrody ufundował Przegląd Lokalny.


    Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do bibliotekarzy.

  • 2009-05-05 11:07:20

    Tydzień Bibliotek

    Z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w dniach od 8 do 15 maja 2009 r. obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka to plus”. Gminna Biblioteka Publiczna włącza się do akcji. W czasie tych dni chcemy zaprezentować różne formy naszej działalności, które cieszą się uznaniem naszych czytelników i bywalców.
    Patronat medialny: „Przegląd Lokalny”

    ...czytaj więcej
  • 2009-04-24 11:03:30

    Biblioteka w przedszkolu

    Dzisiaj tj. 24 kwietnia odbyło się wyjątkowe spotkanie, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Bębła i Będkowic. Rozstrzygnięto międzyprzedszkolny konkurs na exlibris dziecięcy ogłoszony w marcu. Prace własnoręcznie wykonane prze dzieci charakteryzowały się oryginalnym pomysłem, i co bardzo nas ucieszyło, większość prac nawiązywała do książek.

    ...czytaj więcej
  • 2009-02-04 10:54:50

    Najpopularniejsze książki 2008 roku w naszej bibliotece

    Miło jest nam poinformować, że najpopularniejsze książki 2008 roku zostały wybrane. Nasi czytelnicy oddawali swoje głosy od 1 września 2008 do 31 stycznia 2009 na książki w czterech kategoriach.

    Największe uznanie czytelników zyskały:

    ...czytaj więcej
archiwum: | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
logo